Pożyczki bez konta - czy są możliwe?

Pożyczka bez konta

Jeżeli przyjrzymy się ofercie firm pozabankowych, to nietrudno zauważyć, że zdecydowana większość z nich wymaga od klientów posiadania konta w krajowym banku. Trudno się temu dziwić, bo przelew na taki rachunek bankowy jest najprostszym sposobem dostarczenia pieniędzy pożyczonych przez Internet. Nie wszystkie osoby chcą jednak zaciągać pożyczki, w przypadku których wymagane jest konto. Postanowiliśmy wyjaśnić, skąd się bierze taka niechęć części klientów firm pożyczkowych. Tłumaczymy również zasady działania nielicznych pożyczek bez konta.

Sprawa konta jest ważna dla zadłużonych klientów

Trudno wymienić wszystkie przyczyny sprawiające, że część klientów firm pożyczkowych nie chce otrzymywać pożyczonych pieniędzy na swoje konto. Wydaje się jednak, że najważniejsze są dwa powody. Pierwszy z nich to spore zadłużenie skutkujące egzekucją komorniczą. Osoby objęte egzekucją komorniczą, często chcą uniknąć wysłania środków na swój rachunek bankowy, który już teraz jest zajęty przez komornika albo niebawem może podlegać zajęciu. Taka sytuacja będzie bowiem skutkowała brakiem możliwości skorzystania z pożyczki pozabankowej (o ile został już przekroczony limit kwoty niepodlegającej zajęciu). Gotówkowa wypłata szybkiej pożyczki daje natomiast możliwość swobodnego wykorzystania otrzymanych pieniędzy.

Wypłaty środków na rachunek niekiedy chcą też uniknąć klienci SKOK-ów. W tym kontekście warto nadmienić, że firmy pożyczkowe czasem nie akceptują kont ze spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Jeżeli klienci takich instytucji (SKOK) nie chcą zakładać konta w banku tylko na potrzeby związane z obsługą pożyczki (co jest zrozumiałe), to wypłata gotówkowa będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem.

Wypłatę gotówkową pożyczek oferuje Poczta Polska

Trzeba mieć świadomość, że pożyczki bez konta nie są szczególnie częstym rozwiązaniem. Tym niemniej, na rynku można znaleźć firmy pozabankowe, które pomimo działania w trybie online oferują gotówkowy wariant wypłaty pieniędzy. Pomaga im w tym Poczta Polska jako instytucja posiadająca bardzo rozbudowaną sieć placówek na terenie całego kraju. Osoba zamierzająca pobrać środki z pożyczki za pośrednictwem poczty, powinna najpierw wybrać taką opcję w porozumieniu z pożyczkodawcą. Następnie po otrzymaniu wiadomości o dostępności przekazu pieniężnego trzeba wybrać się do placówki pocztowej z dowodem osobistym i formularzem otrzymanym od firmy pożyczkowej. Taki formularz stanowi załącznik do umowy pożyczki zawartej przez Internet i wysłanej klientowi na e-maila. Warto pamiętać, że pożyczkodawca może naliczyć dodatkową opłatę za gotówkowe przekazanie pieniędzy. Nie będzie to jednak duża suma.

Czasem można się umówić w firmie lub swoim domu

W ramach podsumowania, warto wspomnieć o jeszcze innym sposobie na szybkie otrzymanie „gotówki do ręki”. Chodzi o tak zwaną obsługę domową, czyli wariant związany z wizytą przedstawiciela firmy pożyczkowej w domu klienta. Takie odwiedziny służą wybraniu pożyczki, sprawdzeniu zdolności kredytowej i zawarciu umowy. Często okazuje się, że pieniądze również są wypłacane w czasie tej samej wizyty. Obsługę domową można zwykle zamówić przez Internet (wypełniając formularz kontaktowy) albo przez telefon. Warto jednak sprawdzić, czy pożyczka udzielana w ten sposób nie będzie nieco „droższa”. W przypadku wizyt domowych, problemem może być również brak dyskrecji pożądanej przez wiele osób. Innym sposobem na gotówkową wypłatę środków jest po prostu umówienie się w placówce pożyczkodawcy. Warto jednak pamiętać, że wiele firm pożyczkowych całkowicie przeniosło już obsługę klientów do Internetu.